Institūta BIOR pētnieki Zemkopības ministrijas amatpersonas iepazīstināja ar līdz šim paveiktajiem un gūtajiem starprezultātiem Valsts pētījumu programmas “Vietējo resursu izpēte un ilgtspējīga izmantošana Latvijas attīstībai” (2023–2025) projekta “Zinātniski pamatoti risinājumi ilgtspējīgai pārtikas sistēmai Eiropas Zaļā kursa mērķu sasniegšanai” ietvaros.
Peldūdens paraugi tiek ņemti vienu līdz divas reizes mēnesī atkarībā no pašvaldību pieprasījuma un iedzīvotāju labbūtības nodrošināšanas. Ūdens paraugus speciālisti ievāc ar tam paredzētu aprīkojumu un nogādā “BIOR” laboratorijā analīžu veikšanai. Peldūdens kvalitātes pārbaudes turpināsies līdz peldsezonas noslēgumam, kas ierasti ir septembra beigās.
Tehnisko darbu dēļ, 2025.gada 18.jūnijā laika posmā no 20:00-21:30 nebūs pieejams BIOR Klientu portāls. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
Šonedēļ Valsts zinātniskajā institūtā “BIOR” pieredzes apmaiņas vizītē viesojās kolēģi no Igaunijas Valsts laboratorisko pētījumu un riska novērtēšanas centra (LABRIS).
Zivju audzētavas pilda valsts zivju resursu atražošanas programmu un ik gadus Latvijas ūdeņos izlaiž vismaz 2 600 000 dažādu zivju sugu mazuļus un 11 600 000 zivju kāpurus. Privāto zivju audzētāju un dīķsaimnieku vajadzībām tiek audzēti varavīksnes foreļu, storu, zandartu, vēdzeļu un karpu mazuļi.