Iveta Pugajeva, Dr.chem.

Dr. Chem. Iveta Pugajeva ir Ķīmijas laboratorijas vadošā pētniece un Hromatogrāfijas grupas vadītāja kopš 2015. gada.

ZINĀTNISKO PĒTĪJUMU VIRZIENI

Vairāk nekā divdesmit gadus Iveta Pugajeva specializējas hromatogrāfijas un masaspektrometrijas metožu pielietošanā ķīmisko savienojumu analīzei pārtikā un vidē. Viņas galvenais pētniecības virziens ir uz notekūdeņiem balstīta epidemioloģija, izmantojot notekūdeņu ķīmiskā sastāva analīzi, lai novērtētu sabiedrības veselību. Papildus tam viņa nodarbojas ar zinātnisko pētījumu veikšanu, analītisko metožu izstrādi un validāciju, kvalitātes kontroles nodrošināšanu, nodaļas administratīvo vadību un dalību starptautiskajos projektos. Kopš 2023. gada ir viens no pētniekiem LZP projektā “Valsts pētījumu programmas projekts biomedicīnā, medicīnas tehnoloģijās un farmācijā” un 2. Darba grupas līderis starptautiskajā pētījumu projektā “Biškopības produktu valorizācija un bišu un medus produktu drošības biomonitoringa”.

PUBLIKĀCIJAS

H-index: 28 (Scopus)

Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=55364260100

ResearchGate: https://www.researchgate.net/profile/Iveta-Pugajeva

PEDAGOĢISKAIS DARBS

Iveta Pugajeva ir docente Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, kur viņa piedalās jauno zinātnieku izglītošanā un pētniecības projektu vadīšanā. Dr. Chem. Iveta Pugajeva ir vadījusi vairākus studiju noslēgumu darbus, tajā skaitā bakalaura, maģistra un promocijas darbus gan Rīgas Tehniskajā universitātē, gan Latvijas Universitātē.

PAPILDUS INFORMĀCIJA

Iveta Pugajeva ir saņēmusi “L’Oréal Baltic” balvu “Sievietēm zinātnē” par savu darbu uz notekūdeņiem balstītā epidemioloģijā, izmantojot notekūdeņu ķīmiskā sastāva analīzi, lai novērtētu sabiedrības veselību, iedzīvotāju uztura un alkohola lietošanas paradumus (2020). Latvijas Zinātņu akadēmija ir apbalvojusi Dr. Chem. Ivetu Pugajevu par nozīmīgāko zinātnisko sasniegumu Latvijā: Notekūdeņu epidemioloģijas pētījumu jomas attīstība COVID-19 pandēmijas kontekstā (2023), par pētījumu par farmaceitisko savienojumu atlikumu izplatību Latvijas apkārtējās vides objektos un to koncentrācijas samazināšanas iespējām piedāvātas vairākas perspektīvas un efektīvas farmaceitisko atliekvielu koncentrācijas samazināšanas tehnoloģijas (2017) un izstrādātās jaunās augstās izšķirtspējas masspektrometrijas metodes noturīgā organiskā piesārņojuma noteikšanai Baltijas jūras un Latvijas iekšējo ūdeņu zivīs un citos pārtikas produktos (2014).