Ceturtdien un piektdien, 1. un 2. jūnijā, Zemkopības ministrijā notiks starptautiska konference par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību Eiropā un šās bīstamās infekcijas slimības ierobežošanu.

Konferencē piedalīsies ES veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrjukaitis (Vytenis Andriukaitis), Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Igaunijas lauku lietu ministrs Tarmo Tamms (Tarmo Tamm), Lietuvas lauksaimniecības ministrs Broņus Markausks (Bronius Markauskas), Somijas lauksaimniecības un mežsaimniecības ministrs Jari Leppa (Jari Leppä), Moldovas lauksaimniecības un pārtikas rūpniecības ministra vietnieks Vasils Luka (Vasile Luca), kā arī ES un trešo valstu veterināro dienestu vadītāji un eksperti.

Plašsaziņas līdzekļu žurnālisti ir laipni aicināti uz PRESES KONFERENCI par ĀCM konferencē gūtajām atziņām piektdien, 2. jūnijā, plkst. 13:30 Zemkopības ministrijas 23. stāva Konferenču zālē, Republikas laukumā 2, Rīgā.

Preses konferencē piedalīsies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, ES veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andriukaitis un Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.

Kā zināms, pēdējos gados Baltijas valstīs un cituviet Eiropā ir noticis ĀCM straujš uzliesmojums, kas nodara būtiskus zaudējumus cūkkopības nozarei. Rīgas konferences dalībnieki dalīsies pieredzē par ĀCM ierobežošanas pasākumiem un apspriedīs citas ar ĀCM izplatību un apkarošanu saistītas aktualitātes.

Lūgums plašsaziņas līdzekļu žurnālistiem par savu dalību preses konferencē informēt līdz ceturtdienas, 1. jūnija, plkst. 13:00, rakstot uz e-pastu Ilze.Rubina@zm.gov.lv vai zvanot 67027116 (Ilze Rubīna).
_________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104;
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv.