Valsts zinātniskais institūts “BIOR” veic Covid-19 analīzes Latvijas uzņēmumu viesstrādniekiem

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR" veic COVID-19 laboratorijas izmeklējumus Latvijas uzņēmēju viesstrādniekiem un ikvienam, kas to vēlas.

Ievērojot labas pārvaldības principus un pasargātu savus darbiniekus no Covid-19 izplatīšanās riska, Latvijas uzņēmumi vērsušies valsts zinātniskā institūta "BIOR" laboratorijā, lai veiktu saviem viesstrādniekiem COVID-19 analīzes. Pēdējā pārbaudē tika veiktas 57 analīzes viesstrādniekiem no Ukrainas. Visi analīžu rezultāti bija negatīvi.

Atgādināsim, ka Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka no 1.augusta visām personām, kuras ieradīsies Latvijā veikt darba pienākumus no valstīm ar augstu saslimšanas rādītāju, Covid-19 analīzes būs jāveic obligāti.

Laboratorijā paraugu pieņemšana tiek veikta bez iepriekšēja pieraksta darba dienās. Analīžu testēšanas rezultātus pacients saņem divu darba dienu laikā. Valsts zinātniskā institūta "BIOR" laboratorijā Covid-19 testa izmeklējuma cena ir 38,83 EUR.

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR" ir vadošais pētniecības, laboratorisko izmeklējumu un zināšanu pārneses centrs Baltijā. Institūts, balstoties uz inovatīvām pētniecības metodēm, rada praktiski pielietojamas zināšanas tādās jomās kā sabiedrības un vides veselība, pārtika, zivsaimniecība un veterinārmedicīna.