Kampaņa “ES un mana pārtika”

EFSA ir uzsākusi kampaņu “ES un mana pārtika” #EUandMyFood, lai celtu sabiedrības informētību par Eiropas Savienības (ES) pārtikas drošības sistēmu. Šī kampaņa ilgs līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. gada 25. maijā. Katra kampaņas nedēļa veltīta atsevišķai tēmai, kas saistīta ar pārtiku un tās ieguvi – sabiedrības veselība, dzīvnieki un vide. Kampaņas mērķis ir parādīt, kā ES pārtikas drošības sistēma ietekmē patērētāju dzīvi, parādot EFSA, ES institūciju un dalībvalstu darbu šajā jomā.

Pārtika ir ģimene. Komforts. Prieks. Identitāte. Pārtika ir dzīvība. EFSA ir kopā ar Jums, lai nodrošinātu pārtikas nekaitīgumu visā Eiropā.

Preses relīze EFSA mājaslapā par #EUandMyFood kampaņu – #EUandMyFood promoting the value of EU food safety

Kampaņas mājaslapa latviešu valodā #EUandMyFood

Video par pārtikas nozīmi mūsu dzīvēs Food is essential to life – the EU and my food 

 

Sabiedrības veselība un uzturs

ES institūcijas, to starp EFSA un nacionālās kompetentās institūcijas, rūpīgi izvērtē sastāvdaļas, procesus, iepakojumu un marķējumu, un pārliecinās, ka norādes par uzturvērtību un veselīgumu ir zinātniski pamatotas. Lai patērētājs varētu izdarīt gudru izvēli.

Safe and nutritious food

 

Dzīvnieku veselība un labturība

Ja gribam rūpēties par sevi, mums jārūpējas par saviem dzīvniekiem. Dzīvnieki ir ļoti svarīgs pārtikas ķēdes elements un viņu slimības ir arī mūsu slimības. Eiropas Savienības un nacionālās institūcijas nodrošina to, lai dzīvnieki nebūtu slimi, tie tiktu turēti humānos apstākļos, lai tie necieš pārvadāšanas laikā un netiek izmantoti izmēģinājumiem ar dzīvniekiem pārtikas pārbaudei, ja vien tas nav patiešām nepieciešams. 

Video par dzīvnieku labturību – Better conditions for our animals

 

Vide

Klimata pārmaiņas un modernas saimniekošanas metodes pārveido pārtikas ražošanu. Mums jāaizsargā mūsu putni, bites un savvaļas dzīvnieki, lai garantētu pārtikas piegādi un saglabātu bioloģisko daudzveidību.

Video par ilgtspējīgu vidi un dzīvās dabās aizsardzību – Sustainable environment and protection for wildlife