Institūta “BIOR” Zivju resursu pētniecības departamenta pētnieki 30. oktobrī veica līdaku mazuļu iezīmēšanu un ielaišanu Saukas ezerā

Lai novērtētu zivju augšanu, izdzīvošanas spējas un migrāciju, Institūta “BIOR” Zivju resursu pētniecības departamenta Iekšējo ūdeņu un zivju resursu atražošanas nodaļas pētnieki un asistenti Saukas ezerā veica līdaku mazuļu iezīmēšanu ar T-veida piekarzīmītēm. Līdaku mazuļus izaudzēja  zivju audzētava SIA “Oskars”.   
Šogad Saukas ezerā tika iezīmēti un izlaisti 1000 līdaku mazuļi, kuru garums bija no 17 cm līdz 45 cm. Katra līdaka tika nomērīta, un katrai piešķirts individuāls numurs. Līdaku mazuļu iezīmēšana Saukas ezerā sākta 2014. gadā ar mērķi novērtēt līdaku atražošanas efektivitāti. Jau šobrīd ir zināms, ka līdakas ezerā veiksmīgi iedzīvojas un aug. 
Institūta pētnieki iezīmē un ielaiž Latvijas ūdeņos arī citu sugu zivis. 2018. gadā ar piekarzīmītēm ir iezīmēti laši, taimiņi, zuši un nēģi.
Zinātniskais institūts “BIOR” aicina makšķerniekus un zvejniekus, kas noķēruši iezīmētu zivi (lasi, taimiņu, līdaku vai stori), atzīmēt noķeršanas datumu, noteikt sugu, norakstīt zīmītes numuru, noteikt svaru un garumu (no deguna līdz astes spuras galam) un kopā ar informāciju par ūdenstilpi, kurā zivs noķerta, nosūtīt uz e-pastu bior@bior.lv, vai arī zvanīt pa tālruni 28600963.

Paldies visiem makšķerniekiem, kuri ir sūtījuši informāciju par  iepriekšējos gados iezīmēto zivju mazuļu noķeršanu!

foto

foto

foto