l

 

Eiropas Zinātnieku Nakts 2019 pasākuma programma zinātniskajā institūtā “BIOR”

  • “Baktēriju identitātes meklējumos” – iepazīsieties ar baktēriju daudzveidību un sastopamību un pētnieki pastāstīs par baktēriju identifikāciju.
  • “Kur ūdens, tur zivis” – uzzināsiet, vai visas zivis var dzīvot gan ezerā, gan upē. Kāpēc zivis ceļo? Kā noteikt zivju vecumu un kāpēc tas ir nepieciešams? Kā un kāpēc zivis audzē?
  •  “Atklājiet ķīmijas zinātni: pārtikas produktu drošība un  četras stihijas “gaiss, uguns, ūdens un zeme”” – sagaidiet demonstrējumus "No saules stariem līdz sniegavīra  aukstumam” un kopā pārbaudīsim zināšanas viktorīnā.
  • “Draudi un riski cilvēku un dzīvnieku veselībai” – uzzināsiet, kas ir antimikrobiālā rezistence un kāpēc tā ir globāla problēma. Kas ir Q-drudzis un kā no tā izvairīties?
  • “Uzmanību, parazīti!”– meklēsim, kur dzīvo parazīti, to atrašanās vietas dažādos organismos.
  • “Nākotnes ēdiens” – pētīsim un skaidrosim, vai no ogām var pagatavot makaronus, vai ēdiens var “kust uz mēles” un vai nākotnē tiešām uz mūsu šķīvja ir vieta tārpiem.
  • “Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes kontaktpunkts Latvijā” – ieskatīsimies nākotnē, kas jau ir mums apkārt – nekaitīguma izvērtējuma process jaunajai pārtikai, ģenētiski modificētiem organismiem un nanotehnoloģijām.
  • “ES-3Rs” – 3Rs stratēģijas integrācija zinātnē, audu/šūnu kultūru izmantošana pētījumos/eksperimentos dzīvu dzīvnieku vietā.

Norises laiks:

Piektdiena, 27.septembris, plkst. 15.00-21.00. Individuālos apmeklētājus aicinām no plkst. 18.00.

 

Pieteikšanās grupām:

Skolu klasēm IEPRIEKŠĒJS PIERAKSTS OBLIGĀTS. Pieteikšanās, sūtot e-pastu uz ance.fokerote@bior.lv.

Pieteikumā lūdzu norādīt izglītības iestādes nosaukumu, klasi, skolēnu skaitu, kontaktpersonas e-pastu un telefona numuru. Ar Jums sazināsies, lai saskaņotu ierašanās laiku. Grupu skaits ierobežots.

Pirms ierašanās pasākumā lūdzu iepazīties ar drošības instrukciju!

Teritorijas plāns pieejams šeit.

Apmeklētāju aptaujas anketa pieeja šeit.

 

Pasākuma kontaktpersona:

Ance Fokerote, e-pasts: ance.fokerote@bior.lv, tālr. 67620671, mob. 25759345

Informācija par Eiropas Zinātnieku Nakti 2019 www.zinatniekunakts.lv

Vieta
Institūta “BIOR” zivju audzētavas “Tome” Akvakultūras pētniecības un izglītības centrs, Tomes pagasts, Ķegums novads.
Datums
27.09.2019 | 15:00