“BIOR” vadošie pētnieki informēs par pētījumu rezultātiem pārtikas un dzīvnieku veselības jomā

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” sadarbībā ar Zemkopības ministriju un Lauku atbalsta dienestu šā gada 18. decembrī ZOOM platformā no plkst. 10.00 līdz 13.00 rīkos lauksaimniecībā izmantojamo zinātnisko pētījumu projektu gadskārtējo atskaišu prezentāciju – sanāksmi “Lauksaimniecībā izmantojamo zinātnes projektu pārtikas nekaitīguma un dzīvnieku veselības jomā”.

Zinātnieki iepazīstinās ar septiņu pētījumu rezultātiem, kas saistīti ar pārtiku un dzīvnieku veselību.

Pētnieki veikuši nozīmīgu ieguldījumu, izvērtējot Latvijas izcelsmes medus autentiskumu, kvalitāti un to nekaitīgumu. Tāpat veikts nopietns darbs pirolizidīna alkaloīdu izplatības izpētē Latvijas izcelsmes pārtikas produktos.

Vadošie pētnieki tāpat informē, par aktualitātēm un secinājumiem pētot nanomateriālu saturu un iespējamos riska faktorus Latvijas teritorijā izplatītajā pārtikā un pārtikas iepakojumā.

Arī dzīvnieku veselības jomā veikti nozīmīgi pētījumi, piemēram, Āfrikas cūku mēra epidemioloģijā, tā izplatības ierobežošanā un apkarošanā.

Visiem pētījumu rezultātiem un to prezentācijām varēs sekot līdzi tiešsaistē ZOOM platformā 18. decembrī no plkst.10.00 līdz 13.00.

Zoom sanāksmes links: https://us02web.zoom.us/j/83498370321

Darba kārtība.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Dimante
Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior”
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. 26111123