BIOR pārstāv Latviju DURABLE projektā

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts «BIOR» pārstāv Latviju plaša mēroga DURABLE projektā Eiropas programmas EU4Health ietvaros.

Projekts DURABLE ir unikāls pētniecības un sabiedrības veselības laboratoriju konsorcijs visā Eiropā, kas palīdzēs veidot spēcīgākas, izturīgākas un pieejamākas veselības aprūpes sistēmas.

DURABLE galvenais mērķis ir izveidot vienas pieturas aģentūru, kas nodrošinātu gatavību jaunu slimību laboratorijām, un izveidot ilgtspējīgu laboratoriju un pētniecības institūtu tīklu, lai novērstu nākotnē šķēršļus labākai sagatavotībai un sniegt brīdinājumus, reāllaika zinātniskos datus un integrētas analīzes HERA un citām attiecīgajām Eiropas iestādēm, piemēram, ECDC.

Institūta “BIOR” vadošie pētnieki DURABLE projektā sniegs savas zināšanas, lai izstrādātu piemērotu mācību programmu, kas ļaus saskaņot zināšanas konsorcijā un plašākā tīklā. Programma veicinās mijiedarbību starp laboratorijām un jo īpaši palīdzēs uzlabot zināšanas par biodrošības pasākumiem krīzes situācijās, diagnostikas metodēm un sekvencēšanu, kā arī ietvers praktiskus pasākumus, gatavojoties pandēmijām.

Informācija par projektu

kopbilde