“BIOR” direktors Aivars Bērziņš ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli

Latvijas Zinātņu akadēmijas pilnsapulcē par īsteno locekli akadēmijā ievēlēts valsts zinātniskā institūta “BIOR” direktors Aivars Bērziņš.

Profesors A.Bērziņš (Dr.med.vet., Ph.D.) ir vienīgais starp astoņiem jaunievēlētajiem īstenajiem akadēmijas locekļiem, kurš pārstāv veterinārmedicīnas zinātnes nozari un ir arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes profesors.

A.Bērziņš ir valsts zinātniskā institūta “BIOR” direktors kopš 2013.gada un šogad, pēc četru gada darba Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes valdē, tika ievēlēts par tās valdes priekšsēdētāja vietnieku.

Latvijas Zinātņu akadēmija īstenos locekļus ievēl, izvērtējot zinātnieku izcilību, ieguldījumu zinātnē, tās organizēšanā un pārvaldībā. Tāpat tiek vērtēti zinātnieku pētījumi, kuru plašu atzinību ieguvuši ne tikai Latvijas mērogā, bet arī pasaulē.

A.Bērziņš jau ir otrais, kas ievēlēts kā īstenais akadēmijas loceklis, no savas dzimtas. 1999.gadā par Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli tika ievēlēts emeritētais profesors Aleksandrs Jemeļjanovs (Dr.med.vet., Dr.habil.agr.).

Valsts zinātniskais institūts "BIOR" ir vadošais pētniecības, laboratorisko izmeklējumu un zināšanu pārneses centrs Baltijā. Institūts, balstoties uz inovatīvām pētniecības metodēm, rada praktiski pielietojamas zināšanas tādās jomās kā sabiedrības un vides veselība, pārtika, zivsaimniecība un veterinārmedicīna.