Sagatavots pēc: http://rotifer.com/

Rotifērijas iedalās divās kategorijās – saldūdens un sālsūdens. Jūras rotifērijas ir iesāļa ūdens iemītnieki un spēj izdzīvot sāļumā no 0,4 – 4%.

Jūras rotifērijas kopumā ir produktīvākas un robustākas nekā saldūdens sugas, tāpēc tās tiek atdzītas par labāku izvēli. Trūkums ir tas, ka rotifērijas aug 2 – 3% sālsūdenī un „eksplodē”, kad tās ievieto saldūdenī. Bet šeit ir vienkārša izeja – kultūru audzē 0,4% sāļumā. Šādā sāls šķīdumā jūras rotifērijas, piemēram, Brachionus plicatilis, aug ļoti labi, tāpat tās labi vairojas. Kad rotifērijas, kas augušas 0,4 % sāļumā, ievieto saldūdenī (0% sāļums), tās pārtrauc reprodukciju, bet saglabājas dzīvas, veselīgas un saglabā savu uzturvērtību (vismaz vienu stundu).

Kultivējot tās 0,4% sāļumā, rotifērijām nepieciešams samazināt sāļumu pakāpeniski. Ieteicams samazināt sāļumu ne vairāk kā par 0,5% dienā. Laikā, kad sāļums tiek samazināts, olu skaits un reprodukcijas spējas samazinās, bet, līdzko rotifērijas sasniedz vajadzīgo sāļuma pakāpi, 48 stundu laikā tās atgūstas.