Aicinām pieteikties akvakultūras saimniecības uz Institūta “BIOR” zivju audzētavas “Tome” Akvakultūras pētniecības un izglītības centra rīkotajām teorētiskajām apmācībām ar Somijas ekspertu piedalīšanos

EJZF projekta Nr. 18-00-F02205-000001 „Zinātniskā institūta "BIOR" Akvakultūras pētniecības un izglītības centra konsultāciju sniegšana akvakultūras saimniecībām” ietvaros tiek organizētas teorētiskās apmācības akvakultūras saimniecību pārstāvjiem. 

Apmācības notiks no 25. līdz 28. septembrim Siguldā, viesnīcā “Hotel Sigulda”. Pasākumu organizē Institūta “BIOR” zivju audzētavas “Tome” Akvakultūras pētniecības un izglītības centrs. Apmācības vadīs pieredzējuši eksperti no Somijas uzņēmuma “Clewer Aquaculture”, kas specializējas recirkulācijas sistēmu izstrādē un uzturēšanā: akvakultūras pasniedzējs Pasi Korvonen, inženieris Martti Naukkarinen, ihtiologs Riitta Myyra, akvakultūras speciālists Jouni Virtanen. 

Apmācību tēmas:

  • Pārskats par akvakultūras produkciju Eiropā;
  • Zivju bioloģija, audzēšanai izmantotā ūdens parametri;
  • Recirkulācijas sistēmas, ikdienas apkope, zivju veselība;
  • Ikru iegūšana, inkubācija;
  • Zivju barošana, augšana;
  • Barošanas uzsākšana, vidējais svars, šķirošana u.c.
  • Zivju kaušana, pirmapstrāde.

Apmācības notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā, un tās tiks pilnībā finansētas no projekta līdzekļiem. 

Apmācībās tiek aicināti piedalīties Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) reģistrētu akvakultūras saimniecību pārstāvji.

Zinātniskā institūta „BIOR” zivju audzētavas „Tome” Akvakultūras pētniecības un izglītības centrs, kas darbojas kopš 2016. gada, šāda veida apmācības rīko jau otro gadu.

Pagājušajā gadā apmācību dalībnieki no dažādām akvakultūras saimniecībām ieguva padziļinātas zināšanas par lašveidīgo zivju audzēšanu recirkulācijas akvakultūras sistēmās un zivju produkcijas sagatavošanas procesiem realizācijai. Apmācības apmeklēja akvakultūras uzņēmumu pārstāvji no visas Latvijas. “BIOR” zivju audzētavas “Tome” Akvakultūras pētniecības un izglītības centrs regulāri rīko nozares seminārus, veic speciālistu teorētiskās un praktiskās apmācības, kā arī sniedz konsultācijas Latvijas zivju audzētājiem.

Lai pieteiktos apmācībām, lūdzu sūtīt e-pastu projekta koordinatorei Ilzei Rutkovskai (ilze.rutkovska@bior.lv, tālr.: 67027108), norādot saimniecības nosaukumu, pārstāvja vārdu un uzvārdu.

Projekta kopējās plānotās attiecināmās izmaksas ir 103 485.37 EUR apmērā, kur EJZF finansējums tiek nodrošināts 101 198.95 EUR apmērā. Plašāka informācija par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu pieejama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

logo

Publikācija sagatavota 11.09.2018.